TEST 50ti LETNÍCH PNEUMATIK 205/55 R16 ADAC 2023

Hlavní test letních pneumatik ADAC: pouze 10 z 50 je dobrých!

K 50.výročí testů pneumatik ADAC provedl test 50 letních pneumatik v nejprodávanějším rozměru 205/55 R16 91V, nyní s rozšířenými ekologickými a ekonomickými kritérii, která jsou shrnuta v kategorii ekologická rovnováha.

Celý článek

TEST ZIMNÍCH PNEUMATIK 185/65 R15 ADAC 2022

ADAC jako již každoročně otestoval 16 zimních pneumatik pro malá auta - dva modely zcela propadly.

Správná přilnavost na sněhu, ledu a vlhkosti je v chladném období životně důležitá a zimní pneumatiky to nabízejí. Ale která je nejlepší? 

Conti, Goodyear, Semperit a Michelin v popředí

 Testovaný rozměr 185/65 R15 88 T (do 190 km/h) je rozšířen v oblíbených malých vozech od Audi A1 po Opel Corsa. Při testu zimních pneumatik v roce 2022 bylo na testovacím vozidle VW Polo podrobeno kontrole 16 modelů této velikosti – a celkový výsledek je smíšený.

Potěšující: Čtyři pneumatiky jsou dobré a střed pole se sedmi pneumatikami stále funguje uspokojivě. Zde stojí za to se podívat na detaily, protože v závislosti na individuálním jízdním profilu se může uspokojivý (a obvykle levnější) kandidát na test ukázat jako doporučený.

Měli byste se ale blíže podívat na výraznější slabiny tří pneumatik, které byly hodnoceny pouze jako „dostatečné“. Je ale alarmující, že s Imperial Snowdragon HP a Wanli SW611 poslední dva modely, které na mokru vykazují tak vážné slabiny, že jejich výkon byl klasifikován jako špatný. Proto je určitě nedoporučujeme.

Celý článek

TEST ZIMNÍCH PNEUMATIK 215/60 R16 ADAC 2022

ADAC otestoval 17 aktuálních zimních pneumatik pro SUV v kompaktní třídě. 

Sníh, led, mokré nebo suché a mrazivé počasí: Kdo nejlépe zvládne různé podmínky v chladném období.

Conti, Dunlop, Goodyear a Michelin jsou v popředí

I když se rozmanitost a velikost rozměrů pneumatik pro nová vozidla neustále zvyšuje, letošní testovaný rozměr 215/60 R16 v rychlostní třídě H do 210 km/h patří k nejprodávanějším v segmentu zimních pneumatik. Pasuje na mnoho SUV v nižší střední třídě od Audi Q3 po VW T-Roc. Naším testovacím vozem byla Škoda Karoq.
V zásadě lze vyvodit z velké části pozitivní závěr, protože pouze jedna ze 17 modelů pneumatik má „dostatečně“ a je tedy pouze podmíněně doporučená – čtyři modely pneumatik jsou hodnoceny jako „dobře“ a dvanáct „uspokojivě“.

Celý článek

Vlastní
Pneuservis

Co bychom to byli za eshop s pneu,
kdybychom neměli vlastní pneuservis?
Využíjte našich služeb pneuservisu.


Pneuservis

Kompletní služby

Rychlé doručení

Pneu skladem

Firma s tradicí

na trhu od roku 2004

Přes 100 značek

Alu kol a pneu